K zamyšlení :)

Dokážete si představit trávit celé víkendy bez toho slova, jakým je Facebook, instagram a vůbec celý internet, být pouze sami sebou, svou rodinou a těmi nejbližšími? Proč stále utíkáte do vysněné reality, když vyjdete ven a tváříte se, že ani úsměv nepotřebujete? Vlastně ani moc nevíte jakým směrem se váš život ubírá, jaký má cíl, jaká je cesta a neumíte prohodit pár slov se svým sousedem? Bojíte se reality? 🙂

Vyrazit mezi lidi a ukázat svou pravou tvář, neschovávat se za sociální sítě a mít čas na své blízké, děti a na sebe? Kolik času denně strávíte na internetu, projížděním článků? Plněním snů druhých? Kolik peněz vyhodíte a nevíte za co? Jak zacházíte s tím co máte? Máte čas nachystat si zdravé jídlo, nebo raději sáhněte po něčem co se jako jídlo tváří a sedneme ke sledování videa někoho, koho ani neznáme? Nebo se probíráte fotkami pozitivních, tedy lépe řečeno zdánlivě, naoko pozitivních, hltáte každé slovo a říkáte si, jednou budu jako oni? Sledujete jejich výlety, pobyty u moře, tak rozšířené podnikání z pláže, díváte se na svůj účet a říkáte si jak velká propast je mezi vámi a jimi? 

Moje rada? Vezměte tu energii, kterou vkládáte do sledování těchto příspěvků, sledování videí, televize, prostě čehokoliv kdy plýtváte bezhlavě časem a vším tady. Vezměte papír, tužku, sepište si co na sobě milujete, jaký je váš sen, cíl? Jak vypadá vaše cesta, nebo jak chcete aby vypadala? Co děláte každý den proto, abyste se posunuli a rostli?


Většina lidí si myslí, že vychodit školu je vítězství a potom? Jít do práce? Mít děti? Mít partnera... Konec? Zestárneme, odjedeme, po nás potopa? Opravdu to tak chceme?
Ba naopak! Celý život prožíváme zkušenostmi, učíme se, většina nevědomě, ze svých omylů sebe i druhých. Přemýšlíme nad životem, ano, je to asi 80 procent našeho života, kdy strávíme hledáním pravdy, ale kde ji hledáte? Ve zprávách? Na internetu? U druhých lidí? Opravdu? To jste už tak líní, že nedokážete zvednout své, teď ještě pevné silné tělo, silnou mysl a hledat sami? Jste opravdu tak bezbranní? Potřebujete aby stále někdo něco dělal za vás, nebo dokážete spoustu věcí i sami? Kolik dobra pro svou planetu uděláte denně? Kolik dobra činíte vašim nejbližším? Cože? Hádky jsou u vás na denním pořádku? Vážně? Každý den máte více než jednu negativní myšlenku? Mám pro vás jednu důležitou otázku! Proč si vědomě ničíte své životy a tak cenné životy lidí kolem vás? Už je to moc otázek? Vy jste si je ještě nepoložili? Na co čekáte? Až přijde co? Spasitel? Lékař, nebo jiný specialista na vaše tělo, myšlení, emoce? Zamyslete se teď nad tím, kdyby jste vy sami udělali každý den něco pro sebe a pro své okolí, jak by se svět kolem vás změnil za 365 dní v roce? Za váš celý život.

Darujte svůj úsměv někomu koho potkáte venku, nejen na sociální sítě. Už jsem se nad tím zamýšlela mnohokrát. Proč musí každý sdílet to, že někomu pomohl? Dal mu svůj úsměv, své srdce, daroval peníze? Buďte vděční za to, co máte, vše se vám vrátí, nebo potřebujete pochvalu a získávat hodnotu od těch co neznáte? Vlastně už to, když někomu něco darujete a nemusí to být hned peníze, vám přijde ta nekrásnější odměna, vycházejíc z vašeho nitra. Na sociálních sítích mám spoustu pozitivních lidí pohromadě, sleduji jejich příspěvky, jsem ale nohama na zemi a vím, že mince nemá pouze jednu stranu, když ji roztočíte a je v pohybu je vyrovnaná tak jako jin a jang, ale když spadne a ukáže vám jednu stranu, vždy ta druhá bude chybět. Zpochybňujte to co vidíte, neberte nic jako dogma, ani to co teď píši zde. Hledejte prosím vlastní pravdy. Dívejte se na svět z větší perspektivy. Zapojte všechny vaše smysly a dívejte se vědomě na každou situaci, má bezpočet úhlů pohledu. Nic není takovým problémem jako se zdá! Jak by ten jistý problém vypadal kdyby jste se na něj dívali jinýma očima? Jak by vlastně vypadal svět kdybychom se na něj jeden den podívali jinak, byli vděční? 

Nebe, peklo, ráj, máte vše u sebe! Je jen a pouze na Vás jaký život kde, kdy, jak a kým se rozhodnete být! 

S láskou vaše Mája.