Jak začít zdravě myslet ?

Říká se, že:

"Ve zdravém těle, zdravý duch"

Ale jak začít, když naše tělo stagnuje a nevidí východisko ze sladkých pochoutek, v kterých je spousta rafinovaného cukru? No vážně, kdo by se toho vzdal jen tak? Musím se přiznat, že ještě teď i po několika letech co se stravuji zdravě, mě stále občas přepadne chuť dát si například oplatky, nebo jiné pochutiny, ale jak vždy říkám svým věrným klientkám: "Na jednom jídle nezhubnete a z jednoho nezdravého jídla nepřiberete", vše má být vyvážené především tak, abyste se cítili ve svém těle opravdu dobře. Pokud posloucháme své tělo, to co potřebuje, vrátí nám to a bude vděčné. Vše co děláme, nebo neděláme ve svém životě začíná v naší mysli. 

Každodenně posloucháme dění kolem sebe, rozhovory s lidmi, rádio, televize, mobilní hovory a počítače. Ze všech stran se na nás valí halda informací, které vědomě nestihneme ani zpracovat. Jediné co většina lidí opomíjí a u čeho jsem se u klientů nejvíce setkala, jsou oni sami. Proto, když začínáte nebo procházíte jakoukoli životní změnou, je více než na místě obrátit svou pozornost k sobě samým a zeptat se svého já na několik otázek: „proč jsem tam, kde jsem?, Chci tady být?, Co mohu udělat proto, abych se cítil/a lépe?, Jaký je můj cíl?“. Tyto otázky Vám jsou schopny odpovědět, především na ty dotazy, které nedostanete nikde jinde. Sama vím, jak velice je důležitá podpora od rodiny a okolí, když se dostanete do procesu proměny, ale věřte, že jste to jen vy sami, kteří se s tím musí naučit žít, změnit své návyky a vstoupit do kruhu, který vychází z rutiny a každodenní pohodlnosti.

Jak ráda říkám:

"změňte sami sebe a změníte i svět kolem sebe."


Aneb pozitivita a odhodlání, trpělivost růže přináší. Každý z nás si prošel obdobím, kdy se snažil změnit sám sebe, klasicky narážel na různé klacky pod nohama, ale bál se je překročit, jelikož už dál neviděl cestu a tak se otočil a šel zpět, k tomu co už dobře znal, do svého komfortu. Nevadí, když na své cestě, budete nějakou dobu stát, rozmýšlet se, ale nerozmýšlejte dlouho a otevřete svůj život změnám. Život je pohyb a vaše tělo je také v neustálém neklidu, pohybu, potřebujíc se vyvíjet. Vezměte tedy klacky, skládejte je na sebe jako zkušenosti a potom zapalte ohýnek, který Vám pomůže vyhrát a dojít do cíle. 


Ze zkušenosti, člověk není nikdy spokojen, proto začněte žít okamžikem, chvalte se za to, když dodržíte svůj požadavek a také sami za sebe za jakýkoli krůček kupředu. Nezlobte se, když se Vám něco nepodaří zrovna tak, jak jste chtěli. Lépe je kráčet malými krůčky kupředu k dlouhodobé změně, než vystoupat najednou všechny schody a poté spadnout až na dno.


Přeji Vám, ať už prožíváte jakoukoli změnu ve vašich životech, ať se vám s láskou a úsměvy ve vašich tvářích podaří. Věřte, že bolesti a zkoušky, které při proměnách zažíváte, jsou nejen cennou zkušeností, ale také vás posouvají vpřed.


Marie Hajdíková.